Financování

Financování

Provedeme Vás celým procesem koupě i financování. Jakmile se Vám nějaký byt zalíbí, kontaktujte našeho manažera a ten s Vámi ověří aktuální dostupnost konkrétního bytu. Následně se dohodnete, jakým způsobem budete chtít koupi financovat.

S výběrem nejvhodnějšího řešení Vám rádi pomůžeme. V případě, že se pro financování rozhodnete využít našeho ověřeného partnera, společnost Hypoman s.r.o., automaticky dostanete slevu na byt ve výši 100 000 Kč. Zároveň s tím získáte možnost prověření Vašich možností ještě před podpisem rezervační smlouvy a úhradou rezervačního poplatku. Celý proces je tak pro naše klienty zajištěn bez zbytečných rizik spjatých s financováním nákupu. Samozřejmostí je také bezpoplatkové řešení a minimální možné sazby, které lze v daném čase na trhu získat. V případě zájmu jsme schopni v rámci klientského servisu zajistit i potřebná pojištění. Vše tak zařídíme k Vaší maximální spokojenosti na jednom místě.

Dle aktuálních podmínek je důležité, abyste disponovali alespoň 10 % z kupní ceny ve formě vlastních zdrojů. Zbývajících 90 % lze financovat úvěrem. Případně lze úvěrem financovat i celý záměr, ale pro dozajištění úvěru bude nutné použít jinou nemovitost. Možnosti a detaily rádi vysvětlíme.

Proces koupě

Ověření dostupnosti a ústní rezervace

Kontaktujte manažera. Rád s Vámi ověří dostupnost a pokud bude požadovaný byt volný, tak Vám jej nezávazně rezervuje. Zároveň se dohodnete na dalším postupu a termínech.

Skóring pro žadatele o HÚ

Po vytvoření nezávazné rezervace proberete Vaše požadavky na financování. Po zvolení konkrétní varianty dojde s Vaším souhlasem k ověření bonity a registrů, abyste měli jistotu, že bude vše v pořádku.

Podpis rezervační smlouvy

Po ověření bude připravena rezervační smlouva a budete vyzváni naším právním zastoupením k podpisu rezervační smlouvy.

Úhrada rezervačního poplatku

Do 5 dnů od podpisu rezervační smlouvy musíte uhradit rezervační poplatek. Ten je pro všechny byty stanovený na 100 000 Kč. Nyní již máte opravdu jistotu, že bude vysněný byt Váš.

Podpis Smlouvy o budoucí smlouvě kupní

Během měsíce od uhrazení rezervačního poplatku bude připraven k podpisu další důležitý dokument, ve kterém již budou dohodnuty všechny podstatné detaily.

Úhrada 10 % kupní ceny

V tuto chvíli již hradíte část kupní ceny. Prostředky pro tuto úhradu byste měli mít dosažitelné z vlastních zdrojů. V případě financování úvěrem kontaktujeme financující banku a zajistíme přípravu zástavních smluv a dalších nutných podkladů k čerpání úvěru za Vás.

Dokončení stavby

Ve chvíli faktického dokončení stavby budete vyzváni k technické přejímce, při které si zkontrolujete, že je vše v pořádku dle dohody a Vašich představ.

Úhrada 80 % kupní ceny

Nemovitost je již dokončená a tak nic nebrání tomu, abychom pokročili i ve financování. Na řadě bude dalších 80 % z kupní ceny.

Kolaudace a podpis Kupní smlouvy

Po dokončení veškerých administrativních úkonů proběhne kolaudace. Nemovitosti bude přiděleno číslo popisné a v katastru bude zapsána jako dokončená.
Nyní je již možné podepsat finální kupní smlouvu, která obsahuje veškeré informace k dokončené bytové jednotce.

Úhrada 10 % kupní ceny

Touto platbou je celý byt doplacen a začínáte splácet hypoteční úvěr.

Předání bytu

Po doplacení bytu se můžete stěhovat.