Standardy

Standardy

Při nastavování parametrů projektu pro moderní bydlení dbáme především na dostatek prostoru, maximální uživatelský komfort a nízké náklady na provoz domácnosti. Těchto vytyčených cílů dosahujeme v rámci projektu Byty Dubce díky několika klíčovým oblastem.

Prostorné a světlé místnosti

U všech bytů bylo při projektování dbáno na dostatek prostoru a odmítli jsme přistoupit na dnešní minimální normy, které jsou často u nových bytů mezi developery populární. Dostatek prostoru je zcela zásadní parametr pro spokojené bydlení. Obývací pokoj je místo, kde se schází celá rodina. Při některých příležitostech je o prostor opravdu nouze.
Vás to ale trápit nemusí. Centrum dění má ve všech případech 40 metrů čtverečních a více. Pokud jste vyrůstali v panelákovém bytě dle normy 4x2 metry, jistě budete souhlasit, že není o co stát. Malé děti nemají prostor na hraní a ty větší vlastně vůbec na nic. Všechny ložnice mají podlahovou plochu mezi 14 a 18 metry čtverečními. Děti tak budou mít dostatek prostoru pro své záliby a Vy si konečně budete moct dopřát šatnu či prostorné vestavěné skříně i v ložnici.

Velký důraz byl kladen také na dostatek slunečního světla. Velkorysé prosklení a dostatek denního světla jsou jasné už na první pohled v 3D modelech. Maximálnímu pohodlí a příjemnému bydlení pomáhá i předzahrádka, terasa či balkón u každého bytu.

Tepelná pohoda s nízkými náklady

Ve všech bytech bude standardně instalováno podlahové teplovodní topení, které přináší maximální možnou tepelnou pohodu v chladných měsících. Jedná se o spolehlivou, desítkami let užívání prověřenou variantu, díky které si užijete příjemné teplo od nohou a rovnoměrnou teplotu v celé místnosti. Tato varianta je velmi vhodná pro alergiky a imunitu. Nedochází k víření prachu a místnosti není nutné tolik přetápět. Dosažení vyrovnané teploty je snazší.

Nízkých nákladů je dosaženo díky rovnoměrnému vytápění a zdrojům tepla, jimiž jsou tepelná čerpadla, společná vždy pro všechny tři bytové jednotky v každém domě.

Každá místnost bude mít samostatnou regulaci teploty a v koupelně bude navíc i otopný žebřík. Ovládání celého systému je možné v rámci klientských změn začlenit i do komplexnějšího ovládání inteligentní domácnosti. Vracíte se v zimě po týdnu z hor a chcete mít doma po návratu teplo? My v tom nevidíme žádný problém.

Parkování a úložné prostory

Ke všem bytům je možné zakoupit parkovací stání a s výjimkou prvního domu i sklep přímo v domě. Z obýváku se tak dostanete velmi jednoduše do svého vozu, aniž byste opustili dům. Jedná se o velmi komfortní vlastnost takto nastaveného bydlení a velmi dobře se na to zvyká. V zimě nemusíte ráno škrábat auto a řešit, kdy konečně začne topit. V létě pak nenasedáte do rozpálené pece a celkově to výrazně zvyšuje pohodu užívání vozidla. Takový malý, ale velice podstatný detail – vždy budete mít kde zaparkovat.

Za prostorem pro parkování jsou umístěny sklepy. Každý sklep je přístupný přímo z prostoru garáže. I těžší věci tak bude velmi jednoduché vyložit z auta přímo do sklepa.

Možnost volby materiálů a klientské změny

Je velmi složité trefit se do vkusu klientů a vybrat opravdu ty nejlepší materiály. Každý má jiné představy a požadavky. Proto jsme také vůbec neřešili standardní materiály. Vy si tak u našich partnerů vyberete podlahy, dlažbu, obklady i zařízení přesně dle svých představ. V rámci standardního provedení je samozřejmě nastaven cenový limit na dané materiály. U dlažby a obkladů je tento limit nastaven na 350 Kč / m2 a stejný princip je aplikován i u plovoucích podlah, kde je limit stanoven na 400 Kč / m2. Zařízení koupelny pak pro svou maximální spokojenost budete moci vybírat z nabídky dvou dodavatelů, kteří s Vámi detailně projdou možnosti. Při výběru materiálů a zařízení dostanete zdarma i vyhotovenou vizualizaci zvoleného řešení a detaily realizace a ceny pak opět řešíte s námi.

V rámci klientských změn je pak jen na Vás, co vše budete chtít v rámci vysněného bytu upravit. Je samozřejmě nutné dodržet přípustná pravidla, ale možností je dnes opravdu mnoho. Pokud tak budete chtít řešit např. klimatizaci, žaluzie či osvětlení, a to vše řídit prostřednictvím inteligentního ovládání domácnosti, tak Vám s našimi partnery rádi byt přizpůsobíme.

Standardy ke stažení